Rękawiczki jeździeckie całoroczne czy zimowe, które wybrać na jazdę konną zimą?

Rękawiczki są jednym z najistotniejszych elementów kompletnego wyposażenia jeździeckiego. Jeśli chcesz się odpowiednio przygotować do jazdy konnej, musisz zwrócić uwagę na to, w jakie konkretnie rękawiczki zainwestujesz. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym. Zainteresowani mają do wyboru całoroczne rękawiczki jeździeckie, ale też zimowe. Każda z tych propozycji ma swoje zalety, dlatego warto zastanowić się nad tym, w który konkretnie produkt powinieneś zainwestować. Najistotniejsze jest to, aby wyposażenie było kompleksowe, co pozwoli zadbać Ci nie tylko o wygodę, ale też o wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zimowe rękawiczki jeździeckie – z jakimi zaletami się wiążą?

Jeśli zainwestujesz w zimowe rękawiczki jeździeckie, może się to okazać bardzo trafną decyzją. Są one nie tylko wygodne, ale też funkcjonalne. Poza tym są nieco grubsze, dlatego też stanowią doskonałą ochronę nie tylko przed bardzo niskimi temperaturami i mrozami, ale również przed licznymi obtarciami, których można się nabawić podczas jazdy konnej. Takie rękawiczki charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na ścieranie. Wszystkie produkty z tej kategorii można odnaleźć na stronie.

To właśnie tam zamówisz wysokiej jakości rękawiczki zimowe przeznaczone do jazdy konnej. Mogą to być m.in.:

  • rękawiczki Sportstyle Winter,
  • rękawiczki Roeckl Madison Winter,
  • rękawiczki Start Winter Devon.

Modeli jest bardzo dużo, a zimowe produkty zakupisz dla siebie w korzystnych cenach. Ochronią Cię przed zimnem, zapewnią doskonałe warunki cieplne, a do tego ułatwią trzymanie wodzy, ponieważ mają antypoślizgowy spód. Zimowe rękawiczki nie krępują ruchów, a jednocześnie dobre zabezpieczają przed niską temperaturą i otarciami. Dzięki temu jazda konna będzie sprawiać Ci wyjątkową przyjemność, bez względu na warunki pogodowe!

Całoroczne rękawiczki jeździeckie – dlatego to właśnie na nie powinieneś się zdecydować?

Drugą z propozycji, która została przez nas przygotowana, są całoroczne rękawiczki jeździeckie. Jak wskazuje ich nazwa, można korzystać z nich praktycznie przez cały rok. Oznacza to dla Ciebie tyle, że są nieco cieńsze i nie zabezpieczą Twoich dłoni przed zimnem w taki sposób, w jaki czynią to rękawiczki zimowe. Oczywiście zależy to też od wybranych modeli, które można znaleźć w sklepie Rymarstwo Poznań. Mogą to być produkty Start Sumba, Start Viti czy też Start Flores. Zazwyczaj są zapinane na rzepy, dlatego bez problemów będzie można je zakładać oraz poprawiać, nawet w trakcie jazdy. Masz pewność, że samoczynnie nigdy nie ześlizgną Ci się z dłoni. Są wzmacniane przy pomocy syntetycznej skórki, dlatego są niebywale wytrzymałe. Posiadają też solidne wzmocnienia w miejscach trzymania wodzy. Nadają się jednak bardziej na okres wiosenny czy też jesienny niż zimowy. Z racji tego, jeśli interesują Cię rękawiczki typowo na jazdę konną w okresie zimowym, powinieneś zdecydować się na model dedykowany na niskie temperatury. Jeśli ma to być produkt uniwersalny, wybierz opcję całoroczną.