Masaż twarzy – sposób na piękną i jędrną skórę

Skóra twarzy przez cały rok jest narażona na działanie słońca, wiatru, a zimą również mrozu. Pomimo tego, że prawie codziennie wiele kobiet nawilża swoją cerę specjalnymi kremami, raz na jakiś czas zastosuje peeling czy maseczkę lub też udaje się na wizytę do kosmetyczki, nasza skóra z czasem traci swoją jędrność. Fotostarzenie się skóry to nieodwracalny proces, ale możemy z nim walczyć. Do wyboru mamy wiele zabiegów, jak np. botoks, mezoterapia igłowa, jak również fotoodmładzanie. Niemniej jednak również samodzielnie możemy zadbać, to, aby nasza skóra była bardziej jędrna i zdrowa. Dlatego też warto już dziś zacząć masaż twarzy. Ta metoda jest niezwykle prosta i można ją wykonywać w domu lub udać się do salonu kosmetycznego.

Masaż twarzy – zabieg na skórę

Masaż twarzy to prosty i przyjemny zabieg, który skutecznie ujędrnia skórę i wygładza zmarszczki. Przy jednoczesnych ćwiczeniach mięśni twarzy efekt może być spektakularny. Masaż twarzy należy wykonywać dwa razy dziennie przez około 5 min. Nie zajmuje on dużo czasu i nie kosztuje zbyt dużo, a w zasadzie jest absolutnie bezpłatny, chyba, że zastosujemy jakiś specjalny olejek do twarzy.

Ten sposób odmładzania twarzy upodobały sobie zgłasza Japonki, których urodę i młodość podziwiają kobiety na całym świecie. Wszędzie możemy, bowiem znaleźć zdjęcia Japonek po 50 roku życia, które mają nieskazitelną skórę twarzy.

Masaż twarzy nie tylko może ujędrnić nasza skórę, ale przede wszystkim odpręża, relaksuje i pobudza krążenie. Warto również pamiętać, że podczas wykonywania czynności masujących nie można używać zbyt dużego nacisku, a poza tym efekty przynosi tylko systematyczność.

Masaż twarzy – jak go wykonać?

Przed rozpoczęciem masażu twarzy należy oczyścić skórę, zmyć makijaż, a najlepiej zastosować peeling, oczywiście, jeśli wykonujemy masaż twarzy codziennie przed lustrem wystarczy tylko zmyć makijaż, gdyż nadużywanie, peelingu może mieć negatywne skutki. Masaż twarzy odradzany jest osobom ze zmianami na skórze, czyli pryszczami lub opryszczką lub też innymi podrażnieniami.

Jeśli nie wiemy jak wykonać masaż twarzy możemy udać się do kosmetyczki, która przeszła kurs i wykona go poprawnie, niemniej jednak warto również skorzystać z porad udostępnianych w Internecie. Na filmach instruktażowych znajdziemy wszelkie potrzebne informacje. Masaż twarzy nie jest skomplikowany, wystarczy nieco ćwiczeń i cierpliwość, a efekty będę widoczne i przede wszystkim nie trzeba będzie stosować kremów przeciwzmarszczkowych  za olbrzymie sumy, a o botoksie można zapomnieć.

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie masażu najlepiej jest zakupić olejek. Wykonywanie masażu na suchej skórze raczej nie będzie przyjemne, a zastosowanie olejku może mieć dodatkowe korzyści. Olejek nie tylko ułatwi masaż twarzy, ale przede wszystkim nawilży naszą skórę, która w ciągu dnia jest wysuszana przez nakładane podkłady, wpływ słońca, czy też wiatru. Masaż z zastosowaniem olejku lub też serum korzystnie wpłynie na wygląd naszej skóry. Nie tylko będzie ona napięta, ale również odmłodzona i pełna blasku.